آموزش وردپرس

آغاز

مقدمه
۱- بیدهندی های عزیز سلام . میدانیم که به دلایل مختلف سرگذشت بیدهند و وقایع رخ داده در آن کمتر بر کاغذ نقش بسته است و اگر مواردی خاص مکتوب شده باشد نیز به صورت پراکنده بوده و در دسترس همگان نیست . به همین جهت شروع به نگارش در باره بیدهند و موضوعات مرتبط برای اولین بار بسیار مشکل است. کمبود اسناد به عنوان منبع اطلاعات و در دسترس نبودن اطلاعات دقیق از زمانهای حتی کمتر از یکصد سال گذشته بر مشکلات افزوده است. بنابراین جمع آوری اطلاعات در باره بیدهند و منظم کردن و سپس نگارش آنها کاری سخت خواهد بود . واز طرف دیگر چون با این نگارش سنگ بنای وقایع نگاری و ادبیات مکتوب روستا گذاشته خواهد شد و آیندگان به عنوان سند استفاده خواهند کرد لازم است اطلاعات ، آمار و ارقام درج شده بر کاغذ تا حد امکان دقیق و به دور از اعمال سلیقه و نظر شخصی باشد . آقای مهندس علی کریمی فرزند ارشد مرحوم حاج اسماعیل کریمی مبادرت به ثبت بسیاری از وقایع و شرایط بیدهند طی حدود یکصد سال اخیر کرده اند و برخی از آنها آماده عرضه به مشتاقان میباشد . متن ها ، عکسها و اسناد استفاده شده گویای اعتبار و صحت اظهارات است و زیبایی نوشتار ، بر ساده کردن فهم مطالب افزوده است . خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق ، در صورت وجود ابهام و یا سوال از پرسش دریغ نفرمایید.

20161101_190451

۲- پس از انقلاب اسلامی تعدادی از جوانان پر شور بیدهندی که در تهران بزرگ شده بودند اما با انگیزه و پر شور به دنبال باقی گذاشتن اثری مثبت از خود و ارائه خدمتی به مردم روستا بودند توسط شهید والا مقام امیر حسین نبی بیدهندی سازماندهی شدند و طی سالها حضور در روستا ، به آبادانی و عمران روستا پرداختند و آثار تلاش خالصانه ایشان هنوز مورد استفاده همه ساکنین و مهمانان قرار میگیرد . جوانانی که دست خالی و بدون چشم داشت به مزد و پاداش قدم برداشتند ، بسیاری هزینه ها را متقبل شدند و ثابت کردند که غیرت و همت میتواند در همه جا کارساز باشد.
چون برخی از اقدامات انجام شده توسط این عزیزان در متن مقاله آمده است ، از ذکر آنها صرف نظر میکنیم . اما به دلیل اینکه هرگز از این جوانان غیور قدردانی به عمل نیامده ، وظیفه خود میدانم و جادارد از همه این عزیزان متواضعانه تشکر و قدردانی کنیم . علو درجات برای شهید گرانقدر امیر حسین نبی و سلامتی و عزت روز افزون برای سایر دوستان آرزو میکنیم.
همه بیدهندیهای عزیز میدانند که حجم کارهای عمرانی و فعالیتهای فیزیکی که از روزگاران گذشته تا کنون در بیدهند انجام شده با توجه به تعداد جمعیت و مساحت روستا ، بسیار عظیم است . از آماده کردن زمین کوهستانی و خاک نامرغوب برای کشاورزی گرفته تا فراهم کردن امکانات برای زندگی در ابعاد مختلف آن و در شرایط جغرافیایی بیدهند ، میزان تلاش نیاکان ما برای ساخت روستایی که امروزه بر آن قدم می نهیم و از سهیم بودن در آن به خود می بالیم از تصور ما خارج است. تنها ذکر این نکته کافی است که بدانیم خاک تمام زمینهای کشاورزی و باغها در بیدهند به دلیل حجم زیاد سنگریزه در آن ، به عمق یک متر الک شده و شنهای آن جدا شده است .حتما سایر همشهریان عزیز با بررسی شرایط کار و زندگی به گوشه هایی دیگر از همت بلند مردم این روستا پی برده اند.
علیرغم انجام انبوه فعالیتهای فیزیکی ، متاسفانه اقدامات اندکی برای ثبت وقایع و شرایط کاری در روستا انجام شده است. کسانی که با محیط روستا انس دارند و آنها که در این روستا بزرگ شده اند بسیاری زوایای پنهان و کشف نشده ای ازشرایط زندگی و کار را در پیرامون خود از منطقه مسکونی ده تا دشت و مزارع سراغ دارند .
آنچه توسط نیاکان ما انجام شده و نتیجه برخی از این اقدامات نیز هنوز مشخص است در آینده و با راهنمایی شما آماده ارائه خواهد شد . ذکر این نکته لازم است که بازماندگان نسل قدیم و امروز روستا از نظر اخلاقی و عقلانی متعهد به حفاظت از زحمات گذشتگان و توسعه و گسترش امور کشاورزی و دامداری هستند و تنها با این روش میتوان بیدهند را زنده نگهداشت

error: Content is protected !!