آموزش وردپرس
خانه / گوناگون / موتورسیکلت

موتورسیکلت

پیشنهاد میکنم در یکی از روزهای پاییز یا زمستان که به بیدهند میروید، از خواب صبحگاهی برخاسته و به دامن صحرا یا دشتهای اطراف بروید . ساکنین روستا معمولا در این فصل سرد در خانه های گرم و مصفای خود لمیده اند و پرندگان و چرندگان نیز به لانه خود خزیده یا در گوشه ای در انتظار طلوع جام طلایی گرما بخش از ستیغ کوههای مرتفع شرق روستا ( کوه خدا)هستند. اگر شب قبل از حضورتان در دامن طبیعت ، برف نیز باریده باشد و شما اولین نفری باشید که بر این فرش سفید نرمتر از حریر پا میگذارید،زیبایی وصف نا پذیر طبیعت و آرامش و سکوت وهم انگیز صبحگاهی را از عمق وجود حس میکنید .
نه تنها در ماههای سرد و یخبندان ، که حتی در بهار و تابستان نیز محیط روستا از آرامش خاصی برخوردار است . در این سکوت آرامش بخش و حیرت آور ، صداها هم خالص است. اگر باکسی حرف میزنید فقط صدای او را میشنوید ، اگر در کنار نهر آب آرام گرفته اید جز آهنگ دلنشین حرکت آن را نمی شنوید و اگر لحظاتی را در باغ و دشت همسایه پرندگان شده اید ، آواز مستانه آنها را بدون هیچگونه صدای مزاحم در یافت میکنید.

روستای بیدهند ، آخرین روستا در رودخانه چیمه رود بوده و به همین خاطر خوشبختانه صدای گوشخراش حرکت ماشینهای عبوری در آن شنیده نمی شود. اما طی چند سال اخیر وسیله ای به نام موتورسیکلت با ایجاد صدایی آزاردهنده که با هیچیک از اصوات طبیعی هارمونی ندارد ، آرامش روستا را به هم زده است.
حیف است که صدای پر از لطف طبیعت و آن آرامش که بر دلهای مجروح از رنگهای مصنوعی و هیاهوی شهرها مرهم مینهد را به این صدای نا هنجار آلوده کنیم .متاسفانه تعداد موتورسیکلتهایی که افراد بیدهندی و به ویژه افراد غیر بیدهندی استفاده میکنند در حال افزایش است .
پیشنهاد میکنم همه همشهریان محترم به تردد موتورسیکلت در کوچه های روستا واکنش نشان دهند . البته بدلیل مسافت اندکی که هر شخص برای رسیدن به مقصد در داخل روستا باید طی نماید ، لزومی به استفاده از این وسیله هم نمیباشد.

error: Content is protected !!