آموزش وردپرس
خانه / امور عمرانی و توسعه روستا – مطالب عمومی

امور عمرانی و توسعه روستا – مطالب عمومی

همه بیدهندیهای عزیز میدانند که حجم کارهای عمرانی و فعالیتهای فیزیکی که از روزگاران گذشته تا کنون در بیدهند انجام شده با توجه به تعداد جمعیت و مساحت روستا ، بسیار عظیم است . از آماده کردن زمین کوهستانی و خاک نامرغوب برای کشاورزی گرفته تا فراهم کردن امکانات برای زندگی در ابعاد مختلف آن و در شرایط جغرافیایی بیدهند ، میزان تلاش نیاکان ما برای ساخت روستایی که امروزه بر آن قدم می نهیم و از سهیم بودن در آن به خود می بالیم از تصور ما خارج است. تنها ذکر این نکته کافی است که بدانیم خاک تمام زمینهای کشاورزی و باغها در بیدهند به دلیل حجم زیاد سنگریزه در آن ، به عمق یک متر الک شده و شنهای آن جدا شده است .حتما سایر همشهریان عزیز با بررسی شرایط کار و زندگی به گوشه هایی دیگر از همت بلند مردم این روستا پی برده اند.
علیرغم انجام انبوه فعالیتهای فیزیکی ، متاسفانه اقدامات اندکی برای ثبت وقایع و شرایط کاری در روستا انجام شده است. کسانی که با محیط روستا انس دارند و آنها که در این روستا بزرگ شده اند بسیاری زوایای پنهان و کشف نشده ای ازشرایط زندگی و کار را در پیرامون خود از منطقه مسکونی ده تا دشت و مزارع سراغ دارند .
آنچه توسط نیاکان ما انجام شده و نتیجه برخی از این اقدامات نیز هنوز مشخص است در آینده و با راهنمایی شما آماده ارائه خواهد شد . ذکر این نکته لازم است که بازماندگان نسل قدیم و امروز روستا از نظر اخلاقی و عقلانی متعهد به حفاظت از زحمات گذشتگان و توسعه و گسترش امور کشاورزی و دامداری هستند و تنها با این روش میتوان بیدهند را زنده نگهداشت

error: Content is protected !!