آموزش وردپرس
خانه / گوناگون / شرکت تعاونی مصرف / جلسه عید فطر ۱۳۹۶

جلسه عید فطر ۱۳۹۶

شرکت تعاونی

پس از انقلاب گروهی از جوانان بیدهندی با مدیریت شهید امیر حسین نبی اقدام به ساخت این بنا به منظور تمرکز دادن به توزیع کالاهای مورد نیاز خانواده های بیدهندی کردند . ساخت بنا با حضور پررنگ این افراد بدون چشمداشت مادی شروع و با حمایت مردم بیدهند در شهریور ۱۳۵۹ پایان یافته و به بهره برداری رسید . مرحوم حاج علی نبی از جمله افرادی بودند که نقش موثری در ساخت بناو اقدامات بعدی برای ایجاد فروشگاه ایفا کردند. فروشگاه تعاونی عرضه کننده کالاهای ضروری و مصرفی مردم شد . مرحوم علی باقریان برای تامین و عرضه کالا مستقرشدند و با انتقال محل فروش نفت به ساختمان تعاونی و مدت کوتاهی بعد ، آغاز جنگ تحمیلی و کوپنی شدن کالاها ، تعاونی از رونق کافی برخوردار شد. مرحوم باقریان سالها در این محل به توزیع کالاهای مختلف پرداختند .
بعد ازفوت ایشان اقای طحان تا کنون مشعول فروشندگی درمحل مذکور هستند .
در جلسه روز عید فطر آقای جعفری از عزم شورا برای بهبود وضعیت تعاونی صحبت کردند .
به عنوان یک بیدهندی و یک سهامدار مواردی را به عنوان یاداوری به عرض میرسانم:
۱- ساختمان تعاونی متعلق به سهامداران بوده و تنها این افراد میتوانند برای چگونگی کار و آینده آن تصمیم بگیرند .
۲-گاه صحبتهایی در باره فروش تعاونی در سالهای قبل شده که به هیچ وجه مورد تایید بیدهندی ها نیست . از اعضای محترم شورا تقاصا داریم با بررسی مجدد موضوع ، در صورتیکه مالکیت سهامداران بر این بنا خدشه دار شده در اسرع وقت برای چاره جویی به اطلاع عموم برسانند .
۳- شورا به عنوان نماینده مردم بیدهند میتواند دربهبود شرایط خدمت رسانی تعاونی به مردم بیدهند و اجرای خواست مردم دخالت کند .
۴-در صورتیکه شورا بهبود شرایط کار تعاونی را مشروط به تغییر فروشنده بداند لازم است اصول و معیارهای انتخاب فروشنده جدید به صورت کتبی و رسمی به آگاهی عموم بیدهندی ها برسد و افراد واجد شرایط برای مدیریت فروشگاه اعلام آمادگی نمایند .بدیهی است حسن خلق و قابل اعتماد بودن و تعهد اخلاقی برای خدمت رسانی از اصلی ترین معیارها است.
۵ – بهترین حالت انتخاب فروشنده مراجعه به ارای سهامداران است .لیکن اگر مقدورنبود شورا باید با تعیین معیارهای مناسب و امتیاز بندی،شایسته ترین فرد را برگزیند. بدیهی است که فردانتخاب شده الزاما باید مورد تایید نصف به اضافه یک سهامداران باشد.
۶-قراردادی تنطیم شود که وطایف فروشنده و تعهدات ایشان به مردم بیدهند و سایر شرایط کار فروشنده در ان گنجانیده شده باشد. این قرارداد باید قبل از امضا به اطلاع عموم بیدهندیها برسد .
امیداست تغییر وضعیت تعاونی به معنای واقعی در جهت بهبود خدمت رسانی به مردم باشد و در صورتیکه شخص جدیدی برای فروشندگی انتخاب شد از هر جهت شایسته باشد. به عنوان توصیه عرض میکنم که بهتراست فروشنده جدید نسبت نزدیک خانوادگی با اعضای محترم شورا نداشته باشد.

error: Content is protected !!