آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / پرداخت بدهی شرکت کشت و صنعت

پرداخت بدهی شرکت کشت و صنعت

بیدهندیهای عزیز : روز شنبه ۱۹ شهریور اعضای محترم هیات مدیره کشت و صنعت در جلسه ای به منظور ارائه گزارش عملکرد مسیولین شرکت طی حدود ۱۵ سال فعالیت ان برگزار شد .این جلسه به دعوت آقای آرش نژاد به منظور شفاف سازی عملکرد شرکت و ایجاد زمینه برای جلب نظر و کمک خیرین ترتیب داده شده بود . حضور تعداد محدود افراد در جلسه و انگیزه اعضای مسئول در شرکت برای جلب کمک مالی باعث وجود فضای آرام و ارائه گزارش کلی و شفاف سازی مواردی بود که برخی از آنها برای غالب سهامداران به عنوان سوال مطرح بود . آقای نژاد زحمت پاسخها و نظرات اعضای هیات مدیره به سهمامداران گرامی و سایر بیدهندی ها را خواهند کشید.اجازه دهید به عنوان کسی که اندکی از اوضاع بیدهند و شرکت مطلع هستم و در جلسه مذکور نیز حضور داشتم مطالبی را به عنوان نظر شخصی عرض برسانم .
به اظهار اعضای مسئول در شرکت و میزان حضور افراد در جلسه ۱۹ شهریور ، استقبال مردم و سهامداران از جلسات شرکت مناسب نیست . البته انتظاری جز این هم نمیتوان داشت . زیرا سهامداران در موقع خود نسبت به پرداخت بهای سهم خود مبالغی که خود صلاح دانسته اند را پرداخته اند اما بعد گذشت بیش از ۱۵ سال نه تنها سودی دریافت نکرده اند بلکه چشم اندازی برای آینده بهتر شرکت نیز نمی بینند و طی حدود ۱۰ سال اخیر نه تنها شاهد گفته های یاس آور از افراد مختلف بوده و خسارت به بخش بزرگی از مزرعه را میبینند بلکه در یکی دو سال اخیر نیز حجم بدهی که چندین برابر میزان درآمد سالیانه فعلی شرکت است نیز به این سرخوردگی افزوده است . موارد مرتبط را بر اساس گفته ها و ارزیابی وضعیت موجود از دیدگاه خود به شرح زیر عرض میکنم.
الف- مشکلات و اقدامات نامناسب مسئولین :
۱-توسعه شرکت با هدف کسب سود بیشتر بدون ارزیابی کارشناسی و به مقدار بسیار بیشتر از سرمایه اولیه و تلاش برای اخذ وام
۲-اخذ وام از بانکها با نرخ بهره بالا و بازپرداخت نشدن آنها در زمان مقرر یکی از اقداماتی بوده که مخربترین اثر را بر روال کار شرکت داشته و معضل بزرگ فعلی شرکت را ایجاد کرده است .این کار که بدهی ۲۷۰ میلیون تومانی به بانک را باعث گردیده ، علاوه بر ایجاد مشکل برای شرکت و سهامداران ، مسئولین شرکت را نیز به زحمت انداخته است.
۳-هزینه های متفرقه مانند کاشت بذر گردو و پیاز زعفران و … بدون کارشناسی مناسب و پرداخت هزینه برای آنها
۴-استفاده نکردن از نیروی بومی به عنوان کارگر و عدم وجو د نظارت پیوسته بر کار کارگران
ب-وضعیت فعلی درامد و هزینه : پس از گذشت ۱۵ سال از عمر شرکت ، در حال حاضر هزینه و درامد تقریبا معادل شده است.عمده درامد شرکت متعلق به درختچه های گل محمدی است .
ج- الزامات :
به دلایل ذیل بیدهند نیازمند این مزرعه است و بیدهندی ها باید نسبت به ادامه کار و رونق آن همت گمارند :
۱-غالب بیدهندی های عزیز سهامدار شرکت هستند و سالهای زیادی برای ابادانی ان زحمت کشیده شده و تعداد زیادی درخت مستعد باردهی در مزرعه وجود دارد . صرف نظر کردن از آن یا واگذاری به اشخاص غیر بیدهندی به صلاح نبوده و دور از شان مردم بیدهند است .
۲-موقعیت این مزرعه به گونه ای است که میتوان آب ماره ، ده و حتی مازاد آب قنات بروت را به آن رسانده و تا حد مناسب توسعه داد و قابلیت جایگزینی برای همه دشتهای بیدهند را دارا میباشد . زمین مسطح منطقه نیز امکان کار با شرایط بهتر و کم هزینه تر را فراهم آورده است.
۳-ادامه تخریب دشتهای فعلی بیدهند اعم از تخریب نهرها ، دیوارها،هجوم علفهای هرز و درختان خودرو و بی ارزش و مهمتر از همه ، بحران ملک و مالک باعث به صرفه نبودن کشاورزی در دشتهای روستا شده و هر روز بر این مشکلات افزوده شده است .این مزرعه و مناطق وسیع اطراف میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای دشتهای بیدهند باشد و با استفاده از روشهای نوین باغداری و کشاورزی به درامد خوبی دست یافت.
-۴-قناتی که حدود ۷۰ سال پیش حفر شده و سالها متروکه بوده است ، اینک بستر مناسبی برای استفاده یافته و اگر چه طی سالهای اخیر لایروبی نشده اما میتواند به عنوان منبع اصلی آب (با کمک آب مزرعه ماره) این مزرعه را آبیاری کند.
د- چه کنیم ؟
۱-بنا به اظهار اعضای هیات مدیره بدهی بانکی طبق الزام بانک باید حداکثر طی یک ماه اخیر پرداخت شود و امکانی برای تمدید وجود ندارد. . پرداخت نشدن به موقع به معنی وارد شدن به فاز حقوقی و ضبط وثیقه های ملکی اعضای هیات مدیره و ایجاد بحران و توقف کامل روال کار شرکت و نابودی کامل آن و شکستی بزرگ برای همه بیدهندی ها خواهد بود . بنا براین لازم است و مجبوریم در اسرع وقت نسبت به تامین وجه و بدهی اقدام کنیم.
۲-روش پرداخت و میزان آن و روش لحاظ کردن وجوه پرداخت شده در مالکیت و سود آینده شرکت از طرف هیات مدیره تعیین شود.
۳-در حال حاضر برای بیدهند و بیدهندی (اعم از سهامدار و غیر آن) هیچ هزینه ای مهمتر و ارزشمند تر از پرداخت بدهی شرکت نیست . پس بهتر است شورا و هیات امنای بناهای مذهبی و افراد موثر در اسرع وقت به صورت هماهنگ همه دریافتها و موجودی را به سمت بدهی شرکت گسیل دارند و اگر لازم باشد حتی برای یک لیوان شربت نیز هزینه ای انجام نشود. حضور تعداد زیاد عزیزان بیدهندی در ایام محرم فرصت بهتری برای این همکاری فراهم میکند .امید که یک بار دیگر شاهد اتحاد بیدهندی های عزیز برای رفع این معضل باشیم موکدا عرض میکنم در حال حاضر پرداخت بدهی شرکت از نان شب برای هر بیدهندی واجبتر است. شورا میتواند راههای کسب درامد در روستا یا وام بدون بهره و یا قرض را نیز جهت رفع مشکل در برنامه خود قرار دهد .
***بیدهندی های عزیز :اگر چه بار روحی این بدهی به طور عمده بر دوش اعضای هیات مدیره است ، اما باید پذیرفت که کاری در این حد ، برای اولین بار در بیدهند انجام شده و افرادی که از ابتدای کار تا کنون در این شرکت سمت مدیریتی داشته اند در به وجود آمدن این وضعیت نقش دارند اما همه مشکلات را باید به پای کم تجربگی و نو و بزرگ بودن کار گذاشت. افرادی که هم اکنون برای پرداخت بدهی تحت فشار هستند نیز بیدهندی بوده و زحمت زیادی کشیده اند و باید از آنها حمایت کنیم چه بسا افراد دیگری در این پستها بودند و وضعیت شاید بدتر از این میبود . قطعا ایشان(اعضای هیات مدیره ) نیز سهم خود در ایجاد این معضل را در نظر خواهند داشت . عبور موفق از این گردنه باعث سرفرازی در نزد نسلهای بعدی و روستاهای همجوار و شهرستان خواهد بود . به خود فرصت دهیم با عبور از این گردنه مزرعه را به دشتی وسیعتر تبدیل کنیم. این امکانپذیر است .خدا یارتان .

درباره ی bidhendi

همچنین ببینید

دکان داران بیدهند

امروزه ما در احاطه هایپر مارکتها ، مارکت مال ها و فروشگاههای عریض وطویل که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!