آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / شورای پنجم روستای بیدهند

شورای پنجم روستای بیدهند

با سلام خدمت همه بیدهندی های عزیز و
ضمن تشکر از شورای محترم که برای مشورت در باره بیدهند روز ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ را جلسه عمومی در روستا هماهنگ کرده اند ، موارد ذیل را به عرض میرسانم . *شورا و مسئول در هر جامعه و مخصوصا در شهر یا روستا که محل زندگی عموم است مانند پدر خانواده است که باید برای نیازهای مختلف حال و آینده جامعه را شناخته و به میزان اهمیت انها و در حد توان برای رفع نیاز تلاش کند . بنا براین برای بیدهند که در حال حاضر مشکلاتی دارد و باید رفع کنیم ، به ساختن آینده آن نیز در حد توان بپردازیم.
به نظر میرسد انجام موارد ذیل در بیدهند دارای اهمیت بیشتری باشد :
۱-ایجاد سامانه جامع اطلاع رسانی و نطر سنجی که در بر گیرنده حداقل ۸۰ درصد مالکین امروز بیدهند باشد . شورا بر این سیستم فقط نظارت کند و مدیریت آن بر عهده دو نفر معتمد باشد.
۲-احیای کشاورزی و درامدزایی ، رکن کارهای شورا باشد که شامل اجرای طرح آبیاری تجمیعی، تهیه طرح و تحول در باغداری و کاشت محصول زیر نطر کارشناسان و…خواهد بود
۳-تهیه طرح درآمد زایی برای روستا برای هزینه های جاری و سرمایه گذاری و جلب مشارکت مردم . پرهیز از هر گونه هزینه غیر ضروری در روستا و تخصیص همه وجوه دریافت شده برای احیای کشاورزی و ایجاد شغل .
۴-تشکیل گروه ۸ تا ۱۰ نفره سیاستگذار و برنامه ریز برای تدوین سند راهبردی احیا و توسعه روستا ، بررسی مشکلات و ارائه راهکار رفع آنها و برنامه ریزی برای ۲۰ سال آینده تا مسیر مناسب را با توجه به شرایط برای شورا تعیین کنند .
۵- حل مشکل شرکت کشت و صنعت و تلاش برای افزایش درآمد آن
۶-ساماندهی مالکیت در کشاورزی بیدهند شامل زمینها و سهام آب و به روز کردن اطلاعات
۷- برنامه ریزی حفظ دارایی های تاریخی و فرهنگی و اجرای گردشگری کنترل شده و درآمد زا در بیدهند
۸-در صورت نیاز ضروری به انجام امور بهسازی یا زیبا سازی در منطقه مسکونی از درآمد حاصل شده مربوط به اجرای هدف ، برای این منظور استفاده شود.وجوهی که میتواند برای کشاورزی هزینه شود صرف این امور نگردد.
۹-حمایت از کشاورزان و شاغلین روستا و پشتیبانی از آنان جهت استفاده از خدمات دولتی و بانکی
۱۰-برنامه ریزی بازسازی یا حذف خانه های مخروبه و تهیه طرح ساخت مسکن در بیدهند برای نسل جدید
۱۱-جلب و جذب جوانان بیدهند با روشهای مختلف و بالا بردن اطلاعات آنها در باره روستا

درباره ی bidhendi

همچنین ببینید

یلدای ۱۳۹۶

شب یلدا (شب چله): این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!