آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / یک سال دیگر تاخیر در طرح تجمیع آبیاری

یک سال دیگر تاخیر در طرح تجمیع آبیاری

آبیاری تجمیعی ، فرصتی که استفاده از آن حداقل یک سال دیگر به تاخیر افتاد….

بیدهندی های عزیز ، نیک میدانید که از حدود ۶ ماه قبل مطالب متنوعی برای ترغیب مالکین بیدهندی به تجمع آبیاری در روستا به منظور صرفه جویی در آب ، کاهش هزینه ها ، تضمین آبیاری محصولات و درختان و….در گروههای تلگرامی گذاشته شد. از طرف دیگر با پیشنهاد شورا و طی انتخابات انجام شده گروهی از افراد به عنوان شورایار برگزیده شدند و حدود یک ماه بعد آیین نامه شورایاری تهیه و به تایید و مهر و امضای شورا رسید. به دلیل اهمیت موضوع آبیاری ، شورایاران بررسی طرح آبیاری تجمیعی را در اولویت قرار دادند . در جلسات کارشناسی متعدد شورایاران موضوع آبیاری بررسی و ضمن ارائه طرح جامع ، آیین نامه اجرایی را نیز تدوین و در معرض مطالعه عموم قرار گرفت.این آیین نامه نیز از طرف شورا تایید ومهرو امضا شد . آنچه را به عنوان نتایج جلسات شورایاری به صورت مدون به عرض بیدهندی های عزیز رسید ، بی تردید میتوان از جامعترین بررسیهای انجام شده برای طرحها در بیدهند دانست .
طرح ابیاری تجمیعی در گروههای تلگرامی اعلام شد و افرادی که اهمیت موضوع را درک کرده بودند به منظور کمک به ساماندهی آبیاری در با ذکر نام خود و مقدار سهم آب در طرح ثبت نام کردند .
تمایل و اصرار برخی سرجوقهای محترم به حفظ جوق خود ، نگرانی برخی مالکین محترم نسبت به موفق بودن طرح وسختی های پذیرش تغییر از طرف برخی افراد و به ویژه عدم حمایت جدی شورا از اجرای طرح باعث شد آغاز طرح در سال ۱۳۹۶ مقدور نگردد و متاسفانه فرصت استفاده از مزایای طرح برای حداقل یک سال دیگر به تاخیر افتاد . امید که در سال آینده بتوان این طرح موثر در بازسازی بیدهند را با کمک اهالی بیدهند به سامان رساند .از طرف خود از همه کسانی که در طرح مذکور ثبت نام کردند و برای اجرا شدن این طرح زحمت کشیده و یا اعلام آمادگی کردند خاضعانه تقدیر و تشکر میکنم.

درباره ی bidhendi

همچنین ببینید

یلدای ۱۳۹۶

شب یلدا (شب چله): این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!