آموزش وردپرس

شورایاری

روز ۱۷ دی سال ۱۳۹۵ به دعوت شورای بیدهند جلسه ای در تالار کوثر دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران برگزار شد . هدف از برگزاری این جلسه انتخاب گروهی از افراد بیدهندی برای همکاری فکری و اجرایی با شورا در تصمیم سازی و عملیاتی کردن روشهای اجرایی برای احیاء بیدهند اعلام گردید . تبادل نظرات در گروه های تلگرامی بیدهندی ها و اظهار خواسته های منطقی و معقول از طرف افراد مختلف بر لزوم فعالیت بیشتر برای احیاء بیدهند افزود و تعریف اهداف کوتاه و بلند مدت از تشکیل جلسه تاکید کرد. اگر چه تعداد افراد حاضر در جلسه کمتر از حد انتظار بود ، ولی هدف جلسه محقق شد و یک گروه ۷ نفره به عنوان همیار شورا انتخاب شدند . امید است که تشکیل این گروه بر اخذ تصمیم های بهتر موثر بوده و بر حجم فعالیت‌های در حال اجرا برای احیاء بیدهند بیفزاید.اسامی منتخبین توسط حاضرین از ۶۳ رای به شرح ذیل اعلام می گردد لازم به ذکر است ۷ نفر اول اعضا اصلی و بقیه علی البدل می باشند . ۱- آقای مختار عبداللهی (۴۱رای) ۲ – آقای عباس اسماعیلی (۳۳ رای) ۳- آقای علی طالبی بیدهندی (۲۸ رای) ۴- خانم عفت قیومی (۲۸ رای) ۵- آقای ابراهیم محمدی (۲۷ رای) – ۶- آقای حسن طالبی (۲۴ رای) ۷- آقای علی شکوهی ( ۲۴ رای) ۸- آقای حبیب مسلمی (۲۱ رای) ۹- آقای نوراله صفاری (۲۰ رای) – ۱۰- آقای مهدی اختیاری (۱۹ رای) ۱۱- آقای محمد محمدی فرزند مرحوم هاشم (۱۹ رای
هفت نفر اول به عنوان اعضای اصلی همیاران شورا و نفرات دیگر به عنوان ذخیره هستند.
………………………………………………………………………………..
شورا یاری ، فرصتی برای تغییرات
تشکیل شورایاری و حضور افرادی به عنوان شورایار با هدف برسی وضعیت کنونی روستای بیدهند و مشکلات موجود و برسی و تحقیق در مورد یافتن راههایی برای برون رفت از معضلاتی که کشاورزی، دامداری و سایر مشاغل روستا را تا حد نابودی کامل به پیش برده اند انجام شده است . همه میدانیم که عرصه های کار و تلاش در بیدهند به زوال گراییده و رونق کشاورزی و دامداری از دست رفته و نیاز به احیای مجدد همه موارد هستیم. اگر چه هر انسانی که برای خود ارزش قائل است ، به زادگاه خود و نیاکان هم علاقمند است و ما بیدهندی ها هم از این قاعده مستثنی نیستیم ، اما آنچه در این عرایض و مطالب قبلی به عرض رسیده صرفا به خاطر دوستی بیدهند نیست. در بیدهند پتانسیل ایجاد شغل ، زمینه مناسب کشاورزی و دامداری ، امکان تولید گیاهان دارویی ، گردشگری ، کوهنوردی و بسیار زمینه های دیگر وجود دارد که ما بیدهندی ها باید از آنها استفاده کنیم . تا کنون بسیاری فرصتها را از دست داده ایم و تاخیر بیش از این باعث فضا سازی برای افراد غیر بومی خواهد شد.
هر چند نبود سیاست تشویق به حضور جوانان باعث ایجاد فاصله بین بیدهند و نسل جدید سازندگان آن شده ، اما در شرایط فعلی ، هم مجبوریم و هم صلاح بر این است که با تفکر نوین راه احیای بیدهند را با شیوه ای نوین آغاز کنیم. ناگفته پیداست که کارهایی سخت در پیش رو داریم و زمانی طولانی برای تحقق اهداف نیاز است.
تشکیل شورایاری که با هدف ایجاد گروه فکر برای بازسازی و رفع معضلات و احیای مجدد روستا و کمک به شورا در اجرای وظایف اصلی و موثر در آبادانی بیدهند ، انجام شده را میتوان اولین گام در این راه طولانی دانست. از همه بیدهندی های عزیز انتظار همراهی و همگامی و ارائه پیشنهاد برای بازسازی بیدهند داریم.

درباره ی bidhendi

همچنین ببینید

روش نوشتن گویش بیدهندی

سلام بیدهندی های ارجمند در تدوین مطالب این سایت همه تلاش خود را برای ارائه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!