آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / چرا این سایت راه اندازی شد؟

چرا این سایت راه اندازی شد؟

بسم اله

بیدهندیهای بزرگوار :
در سالهای نه چندان دور شور و نشاط عمومی و هیاهوی ناشی از کار و تلاش شبانه روزی مردم روستا در دشت و صحرا برای کسب رزق و گذران زندگی از طریق انجام امور کشاورزی ، دامداری، پرورش زنبور عسل ، صنعتگری و امور خدماتی و…..موج میزد . شرایط جدیدی در هفتاد سال اخیر در جوامع شهری ایجاد شد که باعث بوجود آمدن انبوه امکانات شهری و رفاهی از یک طرف و فقدان این امکانات در روستاها از طرف دیگر کردید . وجود درآمد بالاتر ، امکانات بیشتر و بهتر و رفاه عمومی در شهرها باعث گردید که همه جوانان ، روستا را ترک و به شهرها مهاجرت کنند.
جاذبه های شهرنشینی و مشغولیتهای زندگی و کار ، جوانان مهاجر را در خود غرق کرد و تلاش چند برابر معدود کشاورزان باقیمانده در روستا نیز نتوانست از تخریب مزارع و نابودی باغات روستا جلوگیری نماید.
طی سالیان اخیر نیز تلاش موثری برای احیای کشاورزی و دامداری در روستا انجام نشد و میتوان گفت امروزه کشاورزی و دامداری در بیدهند تقریبا به طور کامل تعطیل شده است. علیرغم ساخت انبوه منازل مسکونی و افزایش سفرهای کوتاه مدت و تفریحی به روستا ، متاسفانه اقدام خاصی برای احیای فعالیتهای زراعی و دامی انجام نشده است .
همه میدانیم که سرزندگی و آبادانی روستا فقط به حجم محصولات کشاورزی و دامی برداشت شده از مزارع و توسعه فعالیتهای روستاییان بستگی دارد و هر روستا که فاقد محصول و درآمد باشد بی تردید نابود خواهد شد .
در این وبسایت سعی خواهیم کرد در باره تاریخچه روستا و فرهنگ کاری رایج ، زبان بیدهندی ، معرفی قابلیتها و….اطلاعاتی تقدیم کنیم تا نسل امروز ما از مکانی که نیاکانشان آن را از بیابان سنگلاخ به دشت حاصلخیز و باغهای آباد تبدیل کردند و امروز به عنوان امانت در دست ماست بیشتر بدانند و تدبیری شایسته و خردمندانه برای احیای مجدد روستا بیندیشند .

درباره ی bidhendi

همچنین ببینید

روش نوشتن گویش بیدهندی

سلام بیدهندی های ارجمند در تدوین مطالب این سایت همه تلاش خود را برای ارائه …

3 دیدگاه

  1. امیدوارم که همیشه سلامت و سربلند باشید. پدر مهربان و فداکارم، به شما افتخار میکنم و آرزوی موفقیت برای شما دارم

  2. لطفا برای افرادی که مسولیت دارند بگید یک گروه آدم متفکر برای ساختن دوباره بیدهند استفاده کنند تا بلکه تغییرات خوب اتفاق بیفته.بیدهند از بین رفته

  3. از طرقرود
    سلام وسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!